Jeneratör Kabinleri

10 Mart 2020 0 Yazar: gucbir

Jeneratörler her ne kadar hayatımızın birçok noktasında kesilen elektriğimizin yerine can kurtaran gibi yetişebiliyorsa bu durumun beraberinde getirdiği bazı kötü sonuçlarda bulunuyor. Gün içerisinde evinizde uyuyorsunuz bir anda elektrik kesilmiş ve jeneratör servisleri tarafından jeneratörünüz otomatik devreye girmeye ayarlanmış. Bunun üzerine tatlı uykunuzdan jeneratörün yüksek sesi sebebiyle uyanıyorsunuz. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri herhangi bir jeneratör firması ile anlaşarak jeneratör kabini siparişi vermektir. Firma sizden gerekli bilgileri talep edecek ya da eksper hizmeti gönderecektir. Bunun sonucunda jeneratörünüz kabin içerisine alınacak ve hem dış ortamdan gelecek zararlardan korunacak hem de ses izolasyonu olan bir kabinin içerisinde artık sizi rahatsız edemeyecek.

Hangi Jeneratöre Nasıl Bir Kabin Gerekir?

Güçbir Jeneratör olarak jeneratör kabini hizmeti verirken bu kabinin uyumluluk sorununu cihazınızın markasına göre çok kolay bir şekilde çözmekteyiz.

Konteyner Tipi Kabin

Bu kabin türü 800 kVA üzerinde güce sahip olan jeneratörlerde tercih edilmektedir. Boyut olarak ISO tarafından belirlenmiş 2mm kalınlığa sahip sacdan ve taş yünü kullanılarak üretilmektedir. Taş yünü sayesinde içerinin ses izolasyonu yapılarak rahatsız edici sesin dışarıya çıkması engellenmektedir. Bunun yanı sıra eğer jeneratörün yerinde herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız konteyner sayesinde çok rahat yerinden kaldırarak taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ses izolasyonu kabinlerine genel olarak bakıldığında küçük jeneratör uygulamalarında daha fazla kullanıldığı görülüyor. Aynı zamanda bu konteyner tipi kabinler jeneratörünüzü toz, toprak ve yağmurlu havalardan en iyi şekilde koruyacak ve herhangi bir sorunla karşılaşmasını engelleyecektir. En önemli özelliği ise dış etkenlerden gelecek darbelere karşı koruma sağlamasıdır. Eğer jeneratör servisleri ile sürekli olarak muhatap olmak istemiyorsanız jeneratör kabini işlemini ilk satın aldığınız anda gerçekleştirmenizi öneriyoruz.