Marin Jeneratör Nedir?

31 Mart 2020 0 Yazar: gucbir

Günümüzde tekne, balıkçılık ve buna benzer aktivitelerle uğraşan kişilerin en önemli ihtiyaçlarından biri marin jeneratörler oluyor. Bunun sebebi tekne içerisinde bulunan eşyaların güç tüketmesi ve bu gücün sürekli olarak aktif kalması gerektiğidir. Bu durum teknenin daha ışıltılı ve görsel açıdan zenginleştirilmiş olmasıyla beraber mecburi kılınmaktadır.

Marin (Tekne) Jeneratörü Ne İşe Yarar?

Jeneratör gibi araç gereçlerle yakından ilgilenen kişilerinde bildiği gibi jeneratör mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren aynı zamanda içerisinde motor ve alternatör gibi parçaları bulunduran üretim cihazlarından sadece biridir. Tekne jeneratörü adı verilen cihazlar için tamamen tekneler için özel tasarlanmış ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş modellerden biridir.  Bu cihazı satın almanız durumunda tekne ve yat sahibi iseniz bu araçların tüm elektrik ihtiyacını karşılamaya yönelik bir satın alım yapmış olacaksınız. Bu sayede tekne içerisinde bulunan elektrikli eşyaların tamamı kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Tekne Jeneratörü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sahibi olduğunuz teknenin içerisinde bulunan elektronik cihazların çalışması için gerekli olan jeneratörü seçme aşamasında fazlasıyla zorlanabilirsiniz. Bu durum teknenizle uzun zaman boyunca deniz üzerinde kalıp herhangi bir şekilde uzun süre boyunca kıyıya uğramayan kişiler için çok daha zor olmaktadır. Teknede bulunan AC / DC sistemini aktif hale getirmek için ana motorları çalıştırmak mümkün olsa da bu sefer çıkacak duman ve sesten rahatsız olma durumunuz bulunuyor.  Aynı zamanda bu durum direkt olarak maddi kayıplar yaşamanıza sebep olacaktır. Tekneye alacağınız jeneratörün seçimini yaparken su üzerinde giden bir araçta en önemli kriterlerden biri olan ağırlık ve kaplanan alan ölçümlerini çok iyi yapmalısınız. Bu işlemi gerçekleştirmek için satın alma işlemine geçmeden kendinize bir plan program hazırlamanız gerekmektedir.