Dizel ve Benzinli Jeneratör Arasındaki Farklar

9 Nisan 2020 0 Yazar: gucbir

İş yerinizde, evinizde ve büyük işletmenizde kullanacağınız jeneratörler kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Dizel jeneratör ve benzinli jeneratörde aslında kulanım şekli bakımından tamamen tercihe dayanıyor. Bu durumu dizel araç mı benzinli araç mı almalıyım gibi nitelendirebilirsiniz. Ancak seçiminizde seçenekleri sorgularken jeneratörlerlerin kVA değerlerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aynı zamanda kullanacağınız jeneratörün kullanım süresi de bu konuda büyük önem arz ediyor. Türkiye’de genel olarak 5 kVA altında değere sahip olan jeneratörler dizel olarak satışa sunulmaktadır. Tabii ki eğer jeneratör portatif olacak ve sürekli yer değiştirecekse hafifliğinden dolayı benzinli jeneratörler tercih edilmelidir. Bu durum hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmanız için maddeler halinde anlatmak daha faydalı olacaktır.

  1. Benzinli jeneratörler dizel jeneratörlere göre daha hafif olarak biliniyor.
  2. Sessizlik konusunda benzinli jeneratörler daha fazla ön plana çıkıyor. Genelde kişiler sessiz çalışmasını istiyorsa tercihlerini dizel jeneratörlerden yana kullanıyor.
  3. Güvenlik konusunda dizel daha etkindir. Benzinli jeneratör için kullanılan benzin yanıcı olduğu için güvenlik konusunda soru işaretlerine sebep olabiliyor.
  4. Benzinli jeneratörler dizel jeneratörlere göre daha masraflı olabiliyor. Düşük kVA değerlerinde bu durum gözlemlenemiyor olsa da 5 kVA değerinin üzerindeki jeneratörlerde bu farkı görmek çok daha kolay oluyor.
  5. Kullanım süresi olarak dizel jeneratörler daha uzun bir kullanım ömrü sunuyor.
  6. Dizel jeneratörler ikinci el jeneratör sektöründe daha yaygınken benzinli jeneratörler biraz daha zor bulunmaktadır.

İkinci el jeneratör satışlarında firmamız Güçbir Jeneratör olarak en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. İnternet sitemizde bulunan jeneratör türlerinden birçoğu tarafımızca sizlere sağlanacak olup gerekli destekte beraberinde verilecektir.